LOGITEX hübriid veeboilerid
LOGITEX boilerid on uus tehnoloogiline lahendus vee soojendamiseks keskkonnaalaselt sõbraliku energiaga. Vee soojendamiseks kasutatakse fotogalvaanilisi päikesepaneele, milliste poolt toodetud elektrienergiaga soojendatakse vahetult vett boileris. Boileri küttekeha ühendamine otse päikesepaneelidega viib elektri kaod miinimumi ja seetõttu töötavad seadmed koos termokaitse ja ohutu kontrolli süsteemiga väga tõhusalt.
Päikesepaneelide lihtsus, kogusega varieeritavus, nende hooldusvaba kasutamine ja elektrikaabliga väga lihtne ühendamise viis veeboileriga annab praktiliselt piiramatud võimalused seadmete kasutamiseks eramajades, korruselamutes, samuti ka tööstusrajatistes.
Sotsiaalsest vaatepunktist lähtudes on see elektrienergia tootmine taastuvatest energiaallikatest.
Fotogalvaaniliste päikesepaneelide kasutamine vee soojendamiseks on tee keskkonnasõbraliku elektrienergia tarbimiseks otse tootjalt. Taolise ühenduse jaoks ei ole vajalik elektrivõrgu luba ja see ei vaja täiendavaid seadmeid. Seni on see kõige tõhusam ja keskkonnasõbralikum viis päikesepaneelide poolt toodetud elektrienergia kasutamiseks .
Kütmise võimalused
Päikesevalguse intensiivsust mõjutavad ilm ja aastaajad. Seetõttu on Logitex boilerid mõeldud peamiselt vee eelsoojenduseks, kütteks ning järelsoojenduseks.
Vee eelsoojendus
Vee soojendamiseks ja eelsoojenduseks ühendatakse LOGITEX boilerid veepaagiga varustatud gaasi- või elektriboiler ning külma vee trass vahele (joonis 1).
Päikesepaneelide lihtsus, kogusega varieeritavus, nende hooldusvaba kasutamine ja elektrikaabliga väga lihtne ühendamise viis veeboileriga annab praktiliselt piiramatud võimalused seadmete kasutamiseks eramajades, korruselamutes, samuti ka tööstusrajatistes.
Joonis 1.
Kui LOGITEX boilerid on ühendatud nagu näidatud joonisel, on võimalik kasutada kolme allikat vee soojendamiseks: gaasi, elektrit päikesepaneelidest ja elektri vooluvõrgust (230 V AC).
Päikesepaneelide poolt soojendatud vesi voolab otse gaasi (elektri) boileri veepaaki ning kui see on piisavalt kuum ,gaasi (elektri) boiler ei lülitu sisse. Taoline moodus säästab otseselt raha. Kui vesi ei ole päikesepaneelidelt saadava energiaga piisavalt ülesse kuumutatud, kuumutatakse vesi täiendavalt gaasi (elektri) boileriga.
Sellisel juhul nõuab põhi boiler palju vähem energiat, kui soojendades ülesse külma vett. Taoline LOGITEX boileri ühendus tagab kuuma vee pikemaks ajaks ka halva ilmaga , säästes märkimisväärseid summasid gaasi või elektri pealt.
Kui LOGITEX boilerit kasutatakse vee eelsoojenduseks, voolab eelsoojendatud vesi, kus vee temperatuur võib tõusta kuni 80 °C ja üle selle, põhiboileri paaki külma vee asemel. Sellega seoses võib põhiboileri kasutusiga kasvada koguni kuni 30% .
Kui LOGITEX boiler on ühendatud enne gaasiboilerit , siis võib vett soojendada ka juhul, kui gaasi ei ole või on vähendatud gaasivarustust . Sellisel juhul vesi kuumutatakse kasutades päikesevalgust või halva ilma korral on võimalik aktiveerida teine veeboileri küttekeha, lülitades sisse teine termostaat. Teine küttekeha on ühendatud vooluvõrku ( 230 V AC ) . Kui saab kasutada toidet elektrivõrgust , muutub LOGITEX boiler tavapäraseks elektriboileriks ja koos päikesepaneelidest saadava elektritoitega soojendavad nad vett täielikult ilma gaasita.
Vee järelküte
LOGITEX boilerit saab kasutada ka tava elektriboilerina. Taolisel juhul kasutatakse kahte eraldi seisvat vooluahelat (joonis 2).
Joonis 2.
Esimene vooluahel on ühendatud vooluvõrku (230 V AC) ja teine (DC) on ühendatud keskkonnasõbralike päikesepaneelidega. Mõlemad ahelad võivad töötada üheaegselt või eraldi.
Ühendus elektrivoolu võrku tagab vee soojendamise ka pikemaajalise halva ilmaga. Soovitud vee temperatuur seadistatakse termostaadiga (nt 40 ° C). Kui eelseadistatud temperatuur 40 ° C on saavutatud, elektrivool võrgust (230 V AC) katkeb automaatselt ja vett soojendatakse edasi kütteseadmega kasutades päikesepaneelide keskkonnasõbralikku elektrienergiat (järelküte kuni 80 ° C).
Sellisel viisil vee soojendamine annab olulist vooluvõrgust saadava elektri kokkuhoidu, mis säästab ka raha.
LOGITEX boilerit saab kasutada ka öise elektriga kütmiseks. Alternatiiviks on, et odavamat öist elektrit kasutatakse vee soojendamiseks öisel ajal ning päeval kuumutatakse vett kasutades päikesepaneelide poolt toodetavat keskkonnasõbralikku elektrienergiat.
NB! LOGITEX boileri küttekehade koormuse juhtimispuldiga versioon tuleb eraldi tellida!
LOGITEX LX ACDC veesoojendusseadmete liigid:
Võimsuste seeria: A = 1,0 kW; B = 1,5 kW; C = 2,0 kW, kaitseklass: IP 45
LOGITEX LXACDC / M, LX ACDC / M + K veesoojendusseadmete liigid:
Võimsuste seeria: A = 1,0 kW; B = 1,5 kW; C = 2,0 kW, kaitseklass: IP 45
LOGITEX LX ACDC / M ja M + K tüüpi veeboilerisse on paigaldatud universaalne küttekeha alalisvoolu toitega päikesepaneelidest. Universaalse küttekehaga saab ühendada 1,0 kW, 1,5 kW või 2,0 kW võimsusega päikeseenergia toidet. LOGITEX veeboilereid valmistatakse erinevate mahtudega näit.: 100L, 125L, 160L ja 200L jne.
LOGITEX LX ACDC / M + K hübriid veeboilerid
Uus põlvkond M mudeli seerias on hübriid boilerid. Kui vesi boileris soojendatakse seadistatud temperatuurini , vee soojendus lülitub välja ja alalisvool ( DC) suunatakse automaatselt inverterisse (joonis 3 ), kus see muundatakse vahelduvvooluks ( AC ).
Joonis 3.
Eelistatult soovitatakse keskkonnasõbralikul viisil toodetud tööstusvoolu kasutada hoone sisemises elektrivõrgus, kui PV paneelide poolt toodetud elektri kogus katab koduse tarbimise ning siis ei ole vajadust ka avaliku võrgu elektrivoolu.
Elektrivoolu taoline tootmine ei ole ainult keskkonnasõbralik, vaid see toob omanikule ka märkimisväärset rahalist kokkuhoidu.
Kui kasutatakse M mudeli seeria veeboilerit , ei ole see ainus võimalus 100 % -lt kasutada
päikesepaneelide poolt toodetud elektrienergiat, vaid see võimaldab kasutada ka suuremat hulka päikesepaneele paigaldatud veeboileri kütmiseks. Viimane omakorda parandab oluliselt vee soojendamise võimet isegi madala päikesevalguse intensiivsuse korral .
Kui on suurem nõudlus kuuma veega varustuse järele ja selle tulemusena vee temperatuur alaneb veeboileris, päikesepaneelide poolt toodetud elektrienergia juhitakse automaatselt inverterist veeboilerisse. Inverter lülitub välja. Kui vesi on kuumutatud uuesti ülesse, protsessi korratakse automaatselt. LOGITEX LX ACDC / M veeboileri kasutamise tulemuseks ei ole mitte ainult kuuma vee varustus, vaid naturaalmajanduslik elektrienergia tootmine oma majapidamisele, mida saab kasutada ka õhu konditsioneeris või ruumi kütteks. Igasugust vee kütmise energia ülejääki saab kasutada täiendavate LOGITEX lisa veemahutite kütmiseks. (Joonis 4)
Joonis 4.
Märkus: LX ACDC / M mudeli seeria boileritel tuleb tagada mehaaniline lahtiühendamise võimalus alalisvoolu ahelast, kui inverter on lahutatud avalikust elektri võrgust.
Lisaks vee soojendamisele, saab M + K mudelit LX ACDC hübriid boileri versioonist (joonised 5 ja 6) ühendada ka välise energia allikaga (kaminad, ahjud, soojuspumbad, gaasikatlad jne).
Joonis 5.
Joonis 6.
Soojus kantakse boileri veepaaki sisse integreeritud toruspiraaliga (soojusvaheti). LX ACDC / M + K hübriid boileri saab ühendada välise kuumaveevarustusega, millise maksimaalne vee temperatuur on 100 ° C ja maksimaalne rõhk 1 MPa. Soojusvaheti töötab sundtsirkulatsiooni või raskusjõul põhineva ringlusega. Ka M + K tüüpi boiler saab suunata keskkonnasõbralikul viisil toodetud elektrivoolu inverterisse nagu tehakse seda M tüüpi mudelite puhul. (joonis 3 ja 4).
Päikesepaneelid
Kahtlemata on päikesepaneelide väike kaal suur eelis (ca 20 kg / 1 paneel), mis muudab võimalikuks nende paigaldamise mis tahes kohta, kus on otsene päikesevalgus. Ideaalne orientatsioon on suunaga lõunasse, võimaliku tolerantsiga vahemikus + / – 20 °. Kui kõrvalekalle on toodust suurem, on päikesepaneelide tootlikkuse kadu suurem. Paneelide kaldenurk on Eestis soovituslik 41 ° … 45 ° . Kaablite pikkus paneelide vahel ja veeboilerini ei tohiks ületada 100 m. Kõige levinumad päikesepaneelid on suurusega umbes 160 x 100 cm (1,6 m2).
Soovituslikud paigaldused:
Paneeli võimsuse ja aastase tootlikuse sõltuvus.
Märkus: LOGITEX hübriid veeboilerite puhul on soovituslik kasutada fotogalvaanilisi paneele, millistel on järgmised elektrilised näitajad koormuse all: pinge 30V ± 10%, vool 8A ± 5%. On võimalik kasutada nii monokristallilisi kui ka polükristallilisi paneele. Päikesepaneelide minimaalne tööiga on 25 aastat.
VIHJE
Päikesepaneelide paigaldamiseks ideaalne positsioon on otseselt Lõuna suunda ja soovitatav kaldenurk Eestis 43 °.