Päikesepaneelide paigaldus

Päikesepaneelid on muutunud Eestis järjest populaarsemaks ning nende paigaldamise peale tasub mõelda. Eestis on küll neli aastaaega, kuid sellest olenemata on meil päikest piisavalt, et päikesepaneelide paigaldamine tasuks ära. Päikesepaneelid kasutavad elektri tootmiseks päevavalgust ning see ei sõltu pilvisest taevast ega vihmast. Loomulikult on talvel ja suvel saadava elektri vahe suur, kuid, kui suvel toodetakse varuga, siis ei tohiks olla see probleem. Päikesepaneele saab paigaldada nii katustele kui ka lagemaale. Selleks, et kasutada päikesepaneele kõige optimaalsemalt tasub jälgida mõningaid kindlaid reegleid.

 

Päikesepaneelide paigaldamisel jälgi järgmisi tingimusi:

Mida vaja paneelide paigaldamiseks?

Mooduli kinnitusklambrid, kinnitussiinid ja katusekinnitused. Päikesepaneele saab paigaldada väga erinevatele katustele.
Igale katusematerjalile leidub eraldi kinnitusvahend ja viis, päikesepaneelide paigaldamiseks.

Paneele saab igale paigaldada väga erinevatele pindadele:

Katusele
Seinale
Maapinnale

Päikesepaneelide paigaldamine maapinnale

Päikesepaneelide paigaldamine maapinnale on üks eelistatuimaid variante, sest see ei sea nii palju piiranguid. Maapinnale paigaldades on võimalus valida päikesepaneelide suurust ja suunda, et saada maksimaalne kasu. Soovitame maa peale rajatava päikesepaneelide pargi puhul kasutada suuremaid ja võimsamaid päikesepaneele. Maapinnale paigaldatud päikesepaneelidel on üks suur eelis, nimelt maapinnale paigaldatud paneelide tootlikus on parem, sest on võimalik valida soodsam paigaldusnurk ning toimub parem jahutus.

Kui soovid küsida nõu päikesepaneelide paigaldamise kohta, siis võta meie kogenud spetsialistidega ühendust ning aitame ning nõustame kõikide päikesepaneelidega seotud küsimustes. Meie pakutavate teenustega saad tutvuda siin (link).